FAQ


1Jakie zawody wchodzą w skład cyklu PERŁY MAŁOPOLSKI 2018 r. ?
PERŁY MAŁOPOLSKI 2018 Składają się z następujących zawodów :
08/04/2018 r. Ojców - SKAŁA
13/05/2018 r. Pieniny – SZCZAWNICA
09/06/2018 - 10/06/2018 r. Beskid Niski – WAPIENNE GMINA SĘKOWA
26/08/2018 r. Babia Góra – ZAWOJA
16/09/2018 r. Tatry – KOŚCIELISKO
21/10/2018 r. Gorce– RABKA-ZDRÓJ
2Chcę zapisać się na pojedyncze zawody, nie interesuje mnie karnet. W jaki sposób mogę się zarejestrować ?
Na pojedyncze zawody można zapisać się:
albo poprzez stronę internetową www.perlymalopolski.pl wchodząc na podstrony dotyczące poszczególnych zawodów klikając na zakładkę ZAPISY; zapisy internetowe kończą się zawsze o godzinie 23:59 w poniedziałek poprzedzający zawody
albo w dniu zawodów w Biurze Zawodów; UWAGA!!! ta opcja może być niedostępna w wypadku wyczerpania limitów zgłoszeń
3Na jakich dystansach mogę pobiec albo pomaszerować podczas zawodów z cyklu Perły Małopolski?
Podczas imprezy rozgrywamy zawody biegowe na dystansach powyżej 20 km, powyżej 10 km i około 5 km. Zawodników Nordic Walking zapraszamy na start zawodów na dystansie powyżej 10 km oraz około 5 km.
4Czy trasy posiadają atesty ?
NIE – trasy nie są homologowane a podany dystans należy traktować jako orientacyjny.
5Czy trasy są oznakowane ?
TAK – trasy są oznakowane a ponadto w najważniejszych punktach trasy spotkasz kogoś z obsługi zawodów który wskaże Ci kierunek biegu oraz zadba o Twoje bezpieczeństwo. Perły Małopolski nie są zawodami na orientację – na pewno się nie zgubisz:)
6Jaka jest nawierzchnia trasy biegu?
Generalnie przyjmujemy zasadę : im mniej asfaltu tym lepiej. Oczywiście staramy się omijać asfalt szerokim łukiem ale nie zawsze się to uda w stopniu zadowalającym nas a przede wszystkim Ciebie. Ale biegamy głównie w tak zwanym terenie więc jak to w terenie bywa: jest mech i trawka, jest piach i błotko, spotkasz górski potok w poprzek trasy albo kilkusetmetrowy zbieg wzdłuż górskiego strumyczka, który akurat w dniu zawodów po deszczu zamienił się w górska rzekę sięgającą do twoich kolan. To są góry właśnie:). Piękne, ale trudne i nieprzewidywalne.
7Co z zabezpieczeniem medycznym ? Gdy się źle poczuję albo doznam jakiegoś urazu czy będzie miał mi kto pomóc?
Zawsze podczas naszych zawodów obecny jest w ramach zabezpieczenia medycznego zespół ratunkowy z karetką, który w razie jakiś zdrowotnych problemów służy pomocą. Ponadto każdy zawodnik znajdzie na swoim numerze startowym numer telefonu alarmowego. Najtrudniejsze technicznie odcinki patrolują piesze patrole medyczne. Współpracujemy też z GOPR-em, Policją czy Strażą Pożarną. My zabezpieczamy zawody od strony medycznej, ale pamiętaj, że nikt tak nie zna twojego zdrowia jak Ty sam. Życie i zdrowie jest jedno; jeżeli czujesz, że coś jest nie tak to odpuść. Ciesz się ruchem na świeżym powietrzu w pięknej scenerii.
8Czy na czas trwania zawodów jest dostępny depozyt prywatnych rzeczy zawodników? Czy mogę gdzieś bezpiecznie zostawić rower?
TAK – podczas trwania zawodów możesz swoje prywatne rzeczy zdeponować w zorganizowanym przez nas depozycie. Gdy ukończysz zawody będzie można je odebrać na podstawie numeru startowego. Jeden rower to nie problem.. Dwa rowery to nie problem... Ale dwadzieścia rowerów to może już być problem dlatego prosimy biegaczy-rowerzystów o kontakt mailowy abyśmy mogli się odpowiednio przygotować.
9Gdzie znajduje się Biuro Zawodów ? W jakich godzinach jest ono otwarte?
Lokalizacji Biura Zawodów szukaj zawsze w regulaminie poszczególnych zawodów. Biuro Zawodów jest czynne od 8.30 do 11.00.
10Czy podczas zawodów mogę gdzieś pod opieką zostawić moje kilkuletnie dziecko?
TAK – podczas zawodów organizujemy przedszkole dla dzieci zawodników. Gdy Ty pobiegniesz lub pomaszerujesz twoje dziecko bezpiecznie będzie się bawić pod okiem opiekunki. Pamiętaj jednak, że to czas wypoczynku, czas dla rodziny. Po pięknym finiszu, gdy wyrównasz oddech odbierz młodego człowieka z przedszkola i bądźcie razem kibicami dla innych zawodników:) Koszt przedszkola to 10zł. I bardzo, bardzo ważne: dzieciaki do przedszkola zgłaszamy poprzez internet najpóźniej do poniedziałku przed zawodami - w dniu zawodów nie jest to możliwe.
11Ile wynosi opłata startowa?
Wysokość opłaty startowej jest zależna od dystansu oraz czasu jej wniesienia. Szczegóły znajdziesz albo w regulaminie, albo w zakładce OPŁATY albo w mailu który otrzymasz po dokonaniu rejestracji na zawody. Tam również znajdziesz odpowiedni numer konta bankowego wraz z wskazówkami jak opisać przelew.
12Moje małoletnie dzieci chcą wystartować w „dorosłych” zawodach. Czy mogą wystartować? Ile będzie wynosiła ich opłata startowa?
Nikt tak nie powinien dobrze znać dzieci jak ich rodzice. Zakładamy, że jesteś odpowiedzialnym rodzicem. Jeżeli uważasz, że twoje dziecko jest przygotowane do takiego wysiłku to dobrze wiesz co robisz. Biegnijcie więc:) Bawcie się dobrze i cieszcie się czasem spędzonym razem ale pamiętaj o bezpieczeństwie swojego dziecka i miej go „na oku”. Start w „dorosłych” zawodach ma swoje plusy i blaski ( profesjonalny pomiar czasu, „dorosły” medal itp.) ale ma też minus w postaci „dorosłej” opłaty startowej. Korzystaj ze zniżki młodzieżowej.